Nerede kullanılacak? DigiliraPAY - Kripto Para Ödeme Geçidi

Müşterilerine hiçbir ek yük getirmeden %0 komisyon ile güncel kurlardan kripto paralarıyla alışveriş yapabileceği kripto para ödeme geçidimiz yakında faaliyete geçiyor!

Gündelik hayatta kripto paraların kullanılmasını sağlayacak olan DigiliraPAY aracılığı ile ödeme ve harcama alışkanlıklarımız nasıl değişecek ve nerelerde kullanabileceğiz?

 

E-Ticaret

Yaptığımız araştırmalara göre kripto paralar en çok elektronik eşya alışverişlerinde kullanılmak istiyor. Seyahat ve konaklamalar ikinci sırada yer alırken bunu eğlence ve sanat sektörü izliyor.

 

Biz bu yazımızı hazırlarken Bitcoin ortalama 50bin liradan alınıp satılıyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesinde 5bin liraya bir bilgisayar beğendiğinizde DigiliraPAY mobil cüzdanınızdan 0.1 BTC ödeme yaparak bu bilgisayara sahip olabileceksiniz. 

 

Kullanacağımız blok zinciri altyapısı ve akıllı kontratlar, ödeme işlemlerinin saniyeler içerisinde tamamlanmasına imkân tanıyacak. Bu sayede sizlere güncel kurlardan ve %0 komisyon ile kripto paralarınızla alışveriş yapma olanağı sağlayabileceğiz. Ödemelerin hızla onaylanması ile birlikte kripto para dönüşümlerini de gerçekleştirerek satıcılara aktarılmaya hazır hale getireceğiz.

 

Ürünlerini kripto para karşılığı satacak olan iş yerleri yeni müşterilere erişme fırsatı yakalayacak. Blok zinciri teknolojisi yapısı gereği yapılan ödemeler geri alınamaz olduğundan charge-back veya fraud işlemlerle ilgili risk ortadan kalkacak. İş yerleri, kripto paraları bir ödeme aracı olarak kabul etmesine rağmen ödemelerini Türk Lirası ile alacaklarından dolayı muhasebe sistemleri için ayrı bir entegrasyon gerekmeyecek.

 

Ödemelerin iş yerlerine doğrudan Türk Lirası ile yapılması ile birlikte çok sayıda e-ticaret sitesi kripto paraları bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacak. Bu sayede biz son tüketiciler elektronik eşyalardan seyahat ve konaklama harcamalarımıza, kıyafetten sinema biletine e-ticaret alışverişlerimizi kolaylıkla yapabileceğiz. Ek olarak otomobil, konut, kuyum harcamalarımızı da kripto paralar ile yapabileceğiz.

 

Sosyal-Medya

Günde 7 Milyon ayda ise yaklaşık 200 Milyon Türk Lirası sosyal medyada el değiştiriyor! Eğer sosyal medya aracılığı satış veya alışveriş yapıyorsanız bu çözümümüz tam da size göre. DigiliraPAY sosyal medya aracılığı ile satış yapanlar için özel bir panel sunacak. Bu panele sosyal medya hesabınızla giriş yaptığınız takdirde yüklemiş olduğunuz fotoğraflar ticari bir ürün olarak listelenebilecek. Ürünlerinize özel üretilen linkler aracılığı ile müşterilerinize satış yapabileceksiniz.

 

Sosyal medya üzerinden kripto paraları ile alışveriş yapmak isteyen müşteriler satıcıların ürettiği linkler üzerinden ödemelerini güncel kurlardan gerçekleştirebilecek. Güvenli kripto ticaret seçeneği ile hem alıcı hem de satıcı korunmuş olacak.

 

Perakende 

Perakende mağazacılık için ürettiğimiz çözüm sayesinde cep telefonunuz ödeme alabileceğiniz bir POS cihazına dönüşecek. Ürün fiyatını Türk Lirası cinsinden giren satıcı ödemenin yapılacağı kripto parayı seçtikten sonra ekranında beliren QR kodu aracılığı ile ödemeler tahsil edilebilecek. DigiliraPAY mobil uygulamasını kullanan müşteriler ortalama 3 saniye içerisinde ödemelerini tamamlamış olacak.

 

Restoranlar, akaryakıt istasyonları, giyim mağazaları, süpermarketlerde kripto paralarla alışveriş yapmak mümkün hale gelecek. Mağaza sahipleri ödeme alacak personeline yetki verebilecek ve personelinin satış performansını takip edebilecek.

 

İthalat ve ihracat

İthalat ve ihracatta kripto paraların kullanılmasına mümkün kılacağız. Örneğin; Polonya’ya tekstil ürünü gönderen bir fabrikamız karşı taraftan ödemeyi Bitcoin ile tahsil ettiğinde banka hesabına doğrudan Türk Lirası aktarımı gerçekleşecek. Aynı şekilde Polonya’dan ithalat yapan bir şirketimiz ödemesini Ethereum ile yaptığında karşı taraf doğrudan Zloty ile ödeme alacak.

 

Ödemelerde blok zinciri teknolojisinin kullanılması ile birlikte süreç şeffaf bir şekilde takip edilebilecek. Ödenen ve alınan tutarlar kesinlik kazanmış olacak ve yapılan ödemeler saniyeler içerisinde tamamlanacak.

 

Fatura ödemeleri

Kripto para sahipleri elektrik, doğalgaz, Telekom, su vb. faturalarını sahip oldukları kripto paralar ile ödeyebilecek. Özellikle kripto para madencileri ay sonunda gelen elektrik faturalarını ödemek için kripto para bozdurma süreçleri ile uğraşmak zorunda kalmadan faturalarını ödeyebilecek.

 

Sonuç

DigiliraPAY birçok farklı alanda kripto paraların kullanılmasının önünü açıyor. Önce ülkemizde sonrasında ise dünya genelinde kripto paralar ile yapılacak ödemelerin arkasındaki ödeme geçidi olma hayali ile yola çıkıyor.

 

Şu anda sahip olduğunuz kripto paralarınızı önce bir borsaya gönderiyor ardından burada Türk Lirası dönüşüm işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra banka hesabımıza transfer ediyor ve istediğiniz ürün veya hizmete sahip oluyorsunuz. DigiliraPAY, sahip olduğunuz kripto paralar ile istediğiniz bir ürün veya hizmeti saniyeler içerisinde almanıza imkân sağlayacak. Üstelik güncel kurlardan ve %0 komisyonla.

 

Hepimizin severek kullanacağı ödeme geçidimizi faaliyete geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.

Nerede kullanılacak? DigiliraPAY - Kripto Para Ödeme Geçidi
Blog
DigiliraPAY ile ilgili son haberler, bilgilendirmeler ve duyurular için blogumuzu ziyaret etmeyi unutmayın.

Ön Başvuru Formu

Kişisel Bilgiler
Şirket Bilgileri