Alışverişlerde blok zinciri teknolojisi: Kredi kartları ve kripto paralar

 DigiliraPAY yakın zaman içerisinde faaliyete başlayacak. Alışverişlerimizi blok zinciri teknolojisinden faydalanarak kripto paralar ile yapabileceğiz. Peki kredi kartları ile kıyaslarsak hayatımızda neler değişecek? Nasıl bir deneyim bizi bekliyor?

 

Bir e-ticaret sitesinde alışveriş yapmaya karar verdiniz. Almak istediğiniz ürünü sepete ekledikten sonra siparişi tamamlamak üzere ödeme seçeneği olarak kredi kartı ile ödemeyi seçtiniz. Bu aşamada eğer kartınızı ilgili siteye kaydetmediyseniz fiziksel olarak kredi kartınızı çıkartarak kart numarasını sisteme girmeniz gerekmektedir. Ek olarak kart üzerindeki isim, son kullanma tarihi ve CCV numarasını da girdikten sonra ödemenin tamamlanması için 3D güvenlik sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada cep telefonunuza gelen şifreyi girerek oldukça uzun ve zahmetli süreçlerin sonunda ödemeniz gerçekleşir.

 

Kredi kartlarında ödemeleriniz banka veya kredi kartı şirketi gibi 3. Taraf organizasyonlar tarafından gerçekleştirilir. Siz ödeme için bir talepte bulunursunuz onlar ise sizin bakiyenizden düşerler veya sizi borçlandırırlar.

 

Blok zinciri teknolojisini kullanarak yapılan ödemelerde kontrol sizdedir. Herhangi bir aracıya gerek yoktur. Ödemeler sizin tarafınızdan ağa yayınlanır. Bu işlemi fiziksel bir mağazada ödeme yapmak için cebinizden çıkarttığınız nakit parayı kasiyere uzatmaya benzetebilirsiniz. Paranız varsa alışveriş yaparsınız ve paranız sizin kontrolünüz altındadır.

 

Her ne kadar blok zincirlerinin onay mekanizmaları birbirlerinden farklı olsa da DigiliraPAY kullanıcılarına ortalama 3 saniye içerisinde kripto para ödemelerinin tamamlanmasını garanti edecektir. Kripto paralar ile alışveriş yapmak isteyen bir kullanıcı ödeme ekranına geldiğinde kullandığı tarayıcı üzerinden ödemesini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilecektir. Aynı zamanda akıllı telefonuna yükleyeceği uygulama aracılığı ile sadece QR kodu okutarak ödemesini gerçekleştirebilecektir.

 

Son zamanlarda kredi kartları ile yapılan işlemlerde Fraud adını verdiğimiz dolandırıcılık olayları artış göstermektedir. Kredi kartınızın kopyalanması veya haberiniz olmadan kartınızdan alışveriş yapılması gibi olumsuz sonuçlar doğuran olaylarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Blok zinciri teknolojisi bu riski büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Kripto paralarınıza ulaşmanızı sağlayan özel anahtar sadece sizin kontrolünüzdedir.

 

DigiliraPAY ödeme geçidi aracılığı ile kripto paralarınız ile çok yakın bir zamanda alışveriş yapabileceksiniz. Bizi takip edin.

Alışverişlerde blok zinciri teknolojisi: Kredi kartları ve kripto paralar
Blog
DigiliraPAY ile ilgili son haberler, bilgilendirmeler ve duyurular için blogumuzu ziyaret etmeyi unutmayın.

Ön Başvuru Formu

Kişisel Bilgiler
Şirket Bilgileri